‘Zenginler Listesi’nde Kıbrıslı İki Türk

Sunday Times gazetesinin ülkenin en zengin bin kişisi listesinde, Kıbrıs doğumlu iki Türk yer aldı. Haftasonunda yayınlanan “zenginler listesi”nde, tekstil ve emlak işleri yapan Mağusa doğumlu Touker Süleyman, 200 milyon sterlinlik servetiyle 515’inci, Mustafa Kamil ise 100 milyon sterlinlik servetiyle 936’ıncı sırada yer aldı.

Her sene Britanya’nın en zenginlerini yayınlayan Sunday Times’ın listesinde geçen sene de yer alan Touker Süleyman, 1953 Mağusa doğumlu. Stajyer Muhasebeci olarak iş hayatına atılan daha sonra tekstil işine yönelen Süleyman, “moda ve emlak” piyasasında adını duyurdu. 2000 yılında batık Hawes and Curtis tekstil firmasını 1 sterline satın alan Touker Süleyman, kısa zamanda abisi Mustafa Süleyman ile bu firmayı dev şirketler arasına sokmayı başardı. BBC’de yayınlanan Dragon’s Den yarışma programının jürisi arasında yer alan işadamı, kendine özgü yorumlarıyla kısa sürede jürinin en tanınmış üyelerinden oldu.

Listede yer alan Mustafa Kamil ise İngiltere’nin önde gelen gıda toptancılarından JJ Foods Service’ın genel müdürü. Listede eşi Fatma ile ortak yer alan Kıbrıs doğumlu Mustafa Kamil, 59 yaşında. Sunday times’a göre Kamil çifti, 100 milyon sterlinlik varlığa sahip. Mustafa Kamil’in iş hayatında çeşitli ödülleri bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.